top of page

Polish Team

Year 1

ABOUT US

Our group

We are very outgoing and sociable people. We love team work. We can enjoy doing a lot of things together. We want to meet new ambitious people in this project!

Our Work

Here we want to share our work with you. We will add new products from time to time so check out the website!

You can see the main website of our project too.

http://projectpie.yolasite.com/

Philosophy

We love doing new tasks! All of us do their work with pleasure. We wait for new challenges all the time! We are hard-working but we can have fun with our work.

About
Get in touch

You can contact with us by Twinspace or Facebook or anywhere else. You can contact us- just use "Contact". We are waiting for your message!

Denmark 2015

Erasmus+ workshops in Denmark

The first meeting of students and teachers took place in Viborg in Denmark from 15th to 21st March 2015. Our students: Agata Nastalska, Julia Jancelewicz, Paweł Kamyszek, Bartek Jusypenko, Michał Garbacz, Mikołaj Czernatowicz i Mateusz Mankiewicz together with two teachers Mrs. Katarzyna Cieślak-Ostrowska and Mr. Damian Dziedziul participated in the workshops, which were aimed at broadening knowledge about education and work in the European Union.

The results of the work in our international groups were the products of “Pathways in Europe” project like: a theatre performance, a brochure, a website, a film, a song, a presentation of online survey results (the products may be viewed on our project website). One of the groups prepared a charity talent show, where students and teachers from Denmark, Poland, Spain, France, Germany, Northern Ireland and Latvia could present their talents. Among all one could see and admire the salsa and the polka dances and listen to various songs. There was also a person reciting a poem and an illusionist with his performance. Together we managed to collect quite a big amount of money which was donated to those in need.


Warsztaty Erasmusa + w Danii
W dniach 15-21 marca 2015r. odbyło się w Viborg (Dania) pierwsze spotkanie uczniów w ramach programu „Erasmus +”. Nasi licealiści: Agata Nastalska, Julia Jancelewicz, Paweł Kamyszek, Bartek Jusypenko, Michał Garbacz, Mikołaj Czernatowicz i Mateusz Mankiewicz wraz z nauczycielami Panią Katarzyną Cieślak-Ostrowską (koordynator projektu) oraz Panem Damianem Dziedziulem (opiekun) wzięli udział w warsztatach mających na celu zgłębianie wiedzy na temat pracy i edukacji w Unii Europejskiej.

Owocem ich współpracy w międzynarodowych grupach były produkty projektu „PIE – Pathways in Europe” takie jak: przedstawienie teatralne, ulotka informacyjna, strona internetowa, film, piosenka czy prezentacja obrazująca analizę danych z publicznej ankiety. Jedna z grup przygotowała również charytatywny pokaz talentów, na którym wystąpili uczniowie z Danii, Polski, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Irlandii Północnej i Łotwy. Można było zobaczyć min. salsę i polkę oraz usłyszeć wiele wykonań wokalnych. Nie zabrakło również recytacji wiersza i występu iluzjonisty. Wspólnymi siłami udało się zebrać sporą sumę pieniędzy, które zostaną przekazane potrzebującym.

Wyjazd do Danii okazał się być dla mnie wspaniałą przygodą. Pomimo sporej ilości pracy która na nas czekała, potrafiliśmy znaleźć czas na poznawanie innych kultur i zawieranie nowych znajomości. Wszyscy uczestnicy z siedmiu państw okazali się być bardzo otwartymi i sympatycznymi ludźmi, a sami gospodarze przyjęli nas z otwartymi ramionami, dokonując wszelkich starań byśmy wyjechali zadowoleni. I tak też się stało. Każdy szczegół był dopracowany, a nasza współpraca odbywała się w bardzo profesjonalny sposób. Ten tydzień dostarczył mi mnóstwa pozytywnych wrażeń, naładował pozytywną energią do dalszych działań oraz zafundował dobrą, intensywną lekcję języka angielskiego. Poznałam osoby, z którymi przyjaźń, jestem pewna, będzie trwać przez bardzo długi czas.

Agata

„Od samego początku nie podchodziłem do tego wyjazdu jak do typowej wycieczki, czy tygodniowej przerwy od szkoły. Traktowałem go jako życiową przygodę, szansę. Byłem nastawiony na dużo pracy, którą rzeczywiście podjęliśmy. Pracować z tak świetnymi ludźmi z różnych krajów, w takiej nowoczesnej szkole to przyjemność. Z uwagi na wszechobecny język angielski komunikacja nie była trudna, a można było się przy okazji wiele nauczyć. Mam nadzieję, że nowe przyjaźnie zawarte w Viborg przetrwają długie lata, a granice i odległości nie będą problemem.

Michał

Już kolejny raz miałem możliwość odwiedzić klimatyczne, duńskie miasteczko Viborg. Tym razem było to zupełnie inne doświadczenie od poprzedniego, ponieważ mieszkałem w centrum Viborga, a nie na odległej farmie, jak w ubiegłym roku. Podczas tegorocznego spotkania w ramach trzyletniego projektu „PIE Pathways in Europe” mogliśmy poznać systemy edukacji wielu europejskich państw, dowiedzieć się więcej o pracy za granicą oraz usłyszeć opinie tamtejszych uczniów na temat ich krajów. Świetnie zbiegło się to w czasie z tym, że właśnie kończę szkołę i już niedługo będę musiał podjąć wiele trudnych decyzji. Najwspanialsze jednak w tym projekcie było to, że w jednym pomieszczeniu, przez cały tydzień pracowało ze sobą kilkadziesiąt osób o różnych narodowościach. Współpraca w języku angielskim nie tylko rozwinęła nasze językowe umiejętności, ale pozwoliła również doświadczyć tego, że wszyscy jesteśmy jedną wielką europejską rodziną. Nikt nie widział różnic między Polakami a Duńczykami, między Hiszpanami a Niemcami… Wyjazd pozostawił za sobą wiele cennych wspomnień, a także znajomości. Już teraz planujemy wspólne wakacje z ludźmi, których tam poznaliśmy. Mamy nadzieję, że dojdą do skutku!

Bartek

Wyjazd do Viborg w Danii był wspaniałym doświadczeniem. Była to już druga moja wizyta w duńskiej szkole. Rodzina Elvstrøm oraz moja hostka Louise Elvstrøm okazali się być bardzo miłymi i otwartymi ludźmi. W trakcie wyjazdu, poza pracą projektową nad filmem informacyjnym na temat pracy i nauki w krajach Unii Europejskiej, mieliśmy okazję zapoznać się i zintegrować z uczestnikami projektu z innych państw. W czwartek odbył się charytatywny pokaz talentów. Grupy z wszystkich państw miały okazję pochwalić się swoimi tradycyjnymi tańcami i utworami. Wraz z moimi przyjaciółmi z polski i nauczycielami nadzorującymi naszą pracę (pan Damian Dziedziul oraz koordynatorka projektu – Pani Katarzyna Cieślak-Ostrowska) wykonaliśmy na scenie piosenkę Krzysztofa Krawczyka „Mój przyjacielu” ze zwrotkami przetłumaczonymi na język angielski. W piątek (ostatni dzień projektu) grupy zaprezentowały efekty pracy z poprzednich 4 dni. Grupa z Hiszpanii, Łotwy i Francji pożegnały się z reszta uczestników, ponieważ pozostałe kraje wracały razem w sobotę autobusem. Cały wyjazd był czystą przyjemnością, wspaniałą okazją do odkrycia Duńskiej kultury, nawiązania nowych znajomości i przede wszystkim poznania jakie możliwości daje nauka za granicą.

Paweł

Uczestnictwo w projekcie Erasmus+ było dla mnie okazją do poznania wielu różnych kultur oraz zawarcia wielu nowych przyjaźni. Projekt ten pozwolił mi zobaczyć warunki edukacyjne panujące w Danii oraz dzięki przebywaniu u duńskiej rodziny, która z otwartością wprowadziła mnie w „ich świat” dowiedziałem się wiele o kuchni, obyczajach i poziomie życia, który różni się od polskich tradycji. Cały wyjazd był znakomitą możliwością poznania wielu entuzjastycznych i bardzo otwartych osób i jestem przekonany, że zawarte w Viborgu przyjaźnie pozostaną na długo. Codzienna praca w grupach, jak i wiele innych dodatkowych inicjatyw wspólnej zabawy, była świetnym sposobem na szybką integrację. Tworzenie, w moim wypadku, utworu było nie tylko okazją do skomponowania czegoś wspólnego, ale również dawało poczucie dążenia razem do wyznaczonego celu, w którym nie liczyły się żadne różnice kulturowe. Na długo pozostaną w mojej głowie chwile śmiechu i radości, których było niezliczenie dużo podczas tego wyjazdu. Dzięki Erasmusowi poznaliśmy systemy edukacji oraz możliwe drogi rozwoju w różnych krajach Europy. Dla mnie największą radością była możliwość spotkania tak wielu fantastycznych osób z różnych stron świata oraz doświadczenia tej niesamowitej atmosfery jaka panowała na wyjeździe.

Mikołaj

Uczestnictwo w projekcie było dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Nawiązałam wiele nowych przyjaźni i miałam okazję porozmawiać i podzielić się poglądami z osobami z innych krajów, przy czym odkryłam, że czasami bardzo się różnimy mimo że wszyscy jesteśmy Europejczykami. Poćwiczyłam język niemiecki oraz angielski. Mieszkając przez tydzień z duńska rodziną dowiedziałam się wielu ciekawych i zaskakujących rzeczy o ich kulturze oraz zwyczajach. Mieliśmy dużo pracy, ale wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy. Nie mieliśmy problemów z komunikowaniem się, choć pochodziliśmy z aż siedmiu innych krajów. Przekonałam się, że mimo wielu różnic kulturalnych i religijnych zawsze można znaleźć wspólny język i dobrze się razem bawić.

Julia

Cieszę się bardzo, że miałem możliwość wzięcia udziału w wyjeździe do Danii. Było to bardzo ciekawe i niecodzienne doświadczenie, ponieważ nie była to zwykła wycieczka lecz niezapomniana wymiana, podczas której spędziliśmy świetne chwile w duńskim Viborg. Na wyjeździe poznałem wspaniałych ludzi z wielu krajów, z którymi miałem możliwość wymienić swoje poglądy czy po prostu porozmawiać, pośmiać się i poopowiadać jak to się żyję w naszym kraju czy jak funkcjonują szkoły w Polsce. Tematem przewodnim wyjazdu były perspektywy i możliwości studiowania oraz pracowania za granicą. Moja grupa zajmowała się analizą wyników z ankiet na temat migracji młodych ludzi w celu edukacji czy zarobków. Dzięki czemu dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy oraz miałem możliwość polepszenia swoich umiejętności pracy w grupie oraz języka angielskiego. W pewnym momencie szybciej chciałem coś powiedzieć po angielsku niż po polsku . Mieszkaliśmy u rodzin duńskich, dzięki czemu poznaliśmy bliżej kulturę naszych partnerów. Jestem zachwycony także urokiem Viborg, który jest pięknie położonym, zadbanym i klimatycznym miasteczkiem. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam jeszcze wrócić i powspominać ten super wyjazd.

Mateusz

Dennmark 2015

OUR PRODUCTS

Here you can see what we worked on.

Our Documents

ADDRESS:

Secondary School in Bolesławiec

(I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu)

Tyrankiewiczów 11

59-700 Bolesławiec

POLAND/POLSKA

 

School's website http://lo.boleslawiec.pl/

Your message is sent!

Contact
bottom of page